ESHOP ESO-BRÁNY JE VE VÝSTAVBĚ

Jaký vybrat pohon pro posuvnou bránu?

Jaký vybrat pohon posuvné brány?


V naší nabídce jsou 3 druhy pohonů pro posuvné brány, co znamenají jednotlivé provedení a jaké vybrat? V první řadě je potřeba říct, že všechny pohony posuvných bran jsou vhodné jak pro posuvnou bránu samonosnou, tak pro posuvnou bránu po kolejnici.


1. Klasický pohon posuvné brány s uhlíkovým motorem (v nabídce s mechanickým nebo magnetickým spínačem)


Klasický pohon s uhlíkovým motorem, který vyhovuje pro klasické domácí posuvné brány se standardním provozem. Pro brány do hmotnosti 600 kg.


2. Pohon posuvné brány s vysokou rychlostí posunu s bezuhlíkovým motorem (v nabídce s mechanickým nebo magnetickým spínačem)

Tento pohon posuvné brány se hodí do náročnějších podmínek v prašném prostředí s častým otevíráním a zavíráním
Velmi rychlý pohon pro velmi frekventované vjezdy. např. do firemních areálů. Díky bezuhlíkovému motoru poskytují velkou trvanlivost, díky inovované převodovce pak velkou rychlost posunu.


3.Pohon pro velmi těžké posuvné brány (bezuhlíkový, s vysokou rychlostí, pouze s magnetickým spínačem)

Bezuhlíkové pohony s velkou trvanlivostí pro frekventované průjezdy a zároveň těžké brány. Můžete je použít i pro lehčí posuvné brány v horských podmínkách, kdy občas pohon musí překonávat odpor sněhu.

 

Každý jednotlivý typ pohonu posuvné brány má k dispozici 2 druhy koncových spínačů.


Proč je důležitý koncový spínač pro pohon posuvné brány? Pohon posuvné brány díky koncovým spínačům pozná, že se má otevírání ukončit(brána se otevřela, nebo uzavřela) Mechanické spínače fungují tak, že pružinka narazí do plíšku na ozubeném hřebenu a pohon se vypne. Výhodou je nízká cena, avšak v zimních podmínkách při namrznutí ozubeného hřebene může dojít k nechtěnému vypnutí pohonu. Magnetický spínač funguje tak, že se připevní na ozubený hřeben a magnetické pole dá pohonu informaci o tom, že se brána otevřela resp. zavřela.