ESHOP ESO-BRÁNY JE VE VÝSTAVBĚ

Samonosná posuvná brána s výškou 150 cm pro šířku vjezdu 3,0 m, výplň tahokov

Kód: 318
Skladem

Samonosná posuvná brána s celkovou výškou 150 cm pro šířku vjezdu 300 cm, včetně opěrných pojezdových koleček a opěrného sloupku. Výplň z tahokovu. Konstrukce s C profilem, brána se tedy nedotýká země. Kompletní příslušenství-pohon, vozíky, fotobuňky atd. pro instalaci k dispozici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samonosná posuvná brána pozinkovaná - celková výška 150 cm, pro šířku vjezdu 300 cm, výplň tahokov

Samonosná posuvná brána s finální povrchovou úpravou žárovým pozinkováním, výplň provedená z tahokovu. Konstrukce samonosné posuvné brány s přivařeným C profilem, brána se tedy nedotýká země. V balení je opěrný sloupek, díky tomu je brána fixována proti vyvrácení. K dispozici je na vyžádání i koncový dojezdový sloupek. Dále je v balení pár opěrných koleček včetně držáků pro nainstalování na opěrný sloupek.

Celková šířka této posuvné brány je 420 cm, další příslušenství nutné pro kompletní instalaci brány, které není obsahem balení je k dispozici níže:

  • Pohon pro posuvnou bránu - set včetně elektromotoru-pohonu, majáku, ovladačů
  • Ozubený hřeben - délka hřebenů je 350 cm pro 300 cm vjezd
  • Pojezdové vozíky 2x
  • Dojezdová kapsa spodní
  • Dojezdová kapsa horní 
  • bezpečnostní fotobuňky kabelové nebo s odrazkou

Návody a výkresy pro instalaci svépomocí

Návod na instalaci tohoto typu posuvné brány je k dispozici zde od nás ZDARMA. Dále máme zpracovaný návod na stavební připravenost a příprava elektroinstalace před montáží samonosné posuvné brány svépomocí.

 

Proč chtít výplň posuvné brány z tahokovu? 

Tahokov a výplň z něj podtrhuje moderní vzhled samotné brány i budovy. Jde o plechy, které jsou pomocí speciálních nožů pravidelně nasekávány a vytváří se tak typický pravidelný vzor v plechu a celkový vzhled. 

Z jakého materiálu vyrábíme posuvné brány?

Pro výrobu tělesa samonosné posuvné brány, na kterou působí poměrně velké páka při otevírání, používáme kvalitní ocelový uzavřený profil neboli jekl z materiálu S235 nebo-li po staru 11 373 v rozměru 80x60 mm s tloušťkou stěny 2 mm. Pro vzpěry používáme jekl s rozměrem 50x50 mm a tloušťkou 2 mm. Pro opěrný sloupek volíme čtvercový jekl s rozměrem 100x100 mm a tloušťkou 3 mm. Pro sváření volíme metodu MIG a kvalitní svářecí drát, místo svaru je při svařování chráněné v kvalitní ochranné atmosféře, vytvořenou směsí plynů tedy tzv.  "Corgon".

 Co to znamená, že posuvná brána je upravena žárovým zinkováním? 

Každý neošetřený kov při vystavení vnějším vlivům koroduje - rezne. Tomu se samozřejmě snažíme zabránit, a protože chceme, aby nám zůstal co nejdéle vzhled i tvar kovového výrobku - v našem případě posuvné samonosné brány, tak je potřeba provést povrchovou úpravu konstrukčního materiálu. Naše firma nabízí 2 druhy povrchových úprav a to žárovým zinkováním, nebo vypalovanou barvou. 

Žárové zinkování je proces, kdy se těleso posuvné brány ponoří do lázně s roztaveným zinkem. Roztavený zinek na tělese brány ulpí a díky tomu je brána ochráněná proti korozi. Zinek totiž v běžném prostředí nekoroduje.

Další alternativou povrchové úpravy tělesa brány je lakování. Jedná se o speciální práškové lakování, kdy po nalakování se celé těleso posuvné brány vloží do pece, kde se barva vypálí a díky tomu velmi dobře přilne na kov. Procesu přilnutí barvy na kov se sice říká vypalování, ale to neznamená, že by barva měla být nějak ohořelá, nebo jinak nevzhledná. Barva i s bránou se v peci prostě zahřeje na teplotu okolo 100°C a barva dostane ten správný lesk a odolnost jak proti slunci, tak proti mechanickému poškození.