ESHOP ESO-BRÁNY JE VE VÝSTAVBĚ

Jaké jsou možnosti výplní posuvné a křídlové brány?

Jaké jsou možnosti výplní posuvné a křídlové brány? Je nejlepší tahokov?


Chápeme, že výběr výplně brány odpovídá Vašemu domu a prostředí, ve kterém bude brána zasazena. Jaké jsou ale možnosti výplní posuvných bran a jaké výplně bran nelze realizovat? V poslední době je velmi oblíbený tahokov jako výplň posuvné brány. Začneme tedy s tímto prvkem.


Posuvná brána s výplní z tahokovu

Tahokov se vyrábí tak, že se do stroje vloží klasický plech, který je pomocí velkoplošných čelistí nasekáván a díky tomu vzniká charakteristický tvar. Posunem a zasunutím těchto čelistí se mění tvar a propustnost tahokovu. Propustnost se vyjadřuje v procentech a je to údaj, který znamená "kolik procent toho přes tahokov vidíme". Jak ale probíhá realizace výplně pro posuvné brány? Instalace je možná 2 způsoby - jedním v případě instalace do lemovacích profilů, druhým v případě instalace na tzv. praporkový profil. Za nás je hezčí provedení uchycení tahokovu do lemovacího profilu, protože při instalaci na praporkový profil jsou navíc v tomto profilu nýty, které někomu mohou vadit. Zároveň je instalace tahokovu do lemovacího profilu také dražší. Tahokov se hodí pro nové a moderní domy, díky jeho industriálnímu vzhledu se hodí také jako reprezentativní vjezdu vjezd do areálů firem.


Posuvná brána s výplní z plotovek

Posuvná brána je samozřejmě vyplnitelná klasickými dřevěnými plotovkami. Lze je nainstalovat klasicky vedle sebe a nebo na přeskáčku, to znamená, že se jedna řada plotovek se umístí z přední strany brány, druhá řada plotovek se umístí ze zadní strany brány do mezer mezi již připevněné plotovky a díky tomu se docílí větší neprůhlednosti brány. 


Posuvná brána s výplní z WPC plotovek

Posuvnou bránu je možné vyplnit také pomocí WPC plotovek, moderního materiálu, který je složen z dřevěné moučky a umělého pojiva. Jde tedy o moderní materiál s přírodním dřevěným vzhledem bez nevýhod dřeva. WPC plotovky na posuvných bránách nabízí životnost více než 25 let, barevnou i tvarovou stálost. WPC plotovky neplesniví, nevlhnou a celkově mají po celou dobu životnosti neměnný vzhled.


Posuvná brána s výplní z ocelových jeklů-profilů

Další možností jak vyplnit posuvnou bránu je pomocí nekonečného množství kombinací kovových jeklů-profilů. Tyto kovové jekly můžeme použít se čtvercovým nebo obdélníkovým tvarem. Kovové jekly volíme s malou tloušťkou stěny tak, abychom co nejméně zatěžovali nosný profil brány


Posuvná brána s výplní z 2D či 3D plotových dílců

Plotové dílce jsou stále oblíbenějším prvkem pro celkové oplocení pozemku. Zároveň je snadno můžeme použít i jako výplň na posuvnou bránu. Díky nízké hmotnosti plotových dílců je možné použít menší-lehčí nosný profil pro rám brány. 3D plotový dílec je zhotoven z bodově svařených drátů, dále v horní a spodní části mají prolis, který vystupuje do prostoru(proto je nazýváme 3D plotové dílce) narozdíl od nich 2D plotové dílce tento prolis nemají a jsou zpevněny díky použití silnějších horizontálních drátů.