ESHOP ESO-BRÁNY JE VE VÝSTAVBĚ

Jaké jsou možnosti výplní posuvné a křídlové brány?

Jaké jsou možnosti výplní posuvné a křídlové brány? Je nejlepší tahokov?


Chápeme, že výběr výplně brány odpovídá Vašemu domu a prostředí, ve kterém bude brána zasazena. Jaké jsou ale možnosti výplní posuvných bran a jaké výplně bran nelze realizovat? V poslední době je velmi oblíbený tahokov jako výplň posuvné brány. Začneme tedy s tímto prvkem.


Posuvná brána s výplní z tahokovu

Tahokov se vyrábí tak, že se do stroje vloží klasický plech, který je pomocí velkoplošných čelistí nasekáván a díky tomu vzniká charakteristický tvar. Posunem a zasunutím těchto čelistí se mění tvar a propustnost tahokovu. Propustnost se vyjadřuje v procentech a je to údaj, který znamená "kolik procent toho přes tahokov vidíme". Jak ale probíhá realizace výplně pro posuvné brány? Instalace je možná 2 způsoby - jedním v případě instalace do lemovacích profilů, druhým v případě instalace na tzv. praporkový profil. Za nás je hezčí provedení uchycení tahokovu do lemovacího profilu, protože při instalaci na praporkový profil jsou navíc v tomto profilu nýty, které někomu mohou vadit. Zároveň je instalace tahokovu do lemovacího profilu také dražší. Tahokov se hodí pro nové a moderní domy, díky jeho industriálnímu vzhledu se hodí také jako reprezentativní vjezdu vjezd do areálů firem.


Posuvná brána s výplní z plotovek

Posuvná brána je samozřejmě vyplnitelná klasickými dřevěnými plotovkami. Lze je nainstalovat klasicky vedle sebe a nebo na přeskáčku, to znamená, že se jedna řada plotovek se umístí z přední strany brány, druhá řada plotovek se umístí ze zadní strany brány do mezer mezi již připevněné plotovky a díky tomu se docílí větší neprůhlednosti brány. 


Posuvná brána s výplní z WPC plotovek

Posuvnou bránu je možné vyplnit také pomocí WPC plotovek, moderního materiálu, který je složen z dřevěné moučky a umělého pojiva. Jde tedy o moderní materiál s přírodním dřevěným vzhledem bez nevýhod dřeva. WPC plotovky na posuvných bránách nabízí životnost více než 25 let, barevnou i tvarovou stálost. WPC plotovky neplesniví, nevlhnou a celkově mají po celou dobu životnosti neměnný vzhled.


Posuvná brána s výplní z ocelových jeklů-profilů

Další možností jak vyplnit posuvnou bránu je pomocí nekonečného množství kombinací kovových jeklů-profilů. Tyto kovové jekly můžeme použít se čtvercovým nebo obdélníkovým tvarem. Kovové jekly volíme s malou tloušťkou stěny tak, abychom co nejméně zatěžovali nosný profil brány


Posuvná brána s výplní z 2D či 3D plotových dílců

Plotové dílce jsou stále oblíbenějším prvkem pro celkové oplocení pozemku. Zároveň je snadno můžeme použít i jako výplň na posuvnou bránu. Díky nízké hmotnosti plotových dílců je možné použít menší-lehčí nosný profil pro rám brány. 3D plotový dílec je zhotoven z bodově svařených drátů, dále v horní a spodní části mají prolis, který vystupuje do prostoru(proto je nazýváme 3D plotové dílce) narozdíl od nich 2D plotové dílce tento prolis nemají a jsou zpevněny díky použití silnějších horizontálních drátů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení